Dzisiaj policjanci odwiedzali szkoły na terenie powiatu włodawskiego, aby przypominać o bezpieczeństwie podczas poruszania się rowerem po drodze. Działania były realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej – „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja bezpiecznych zachowań na drodze i poprawa bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Dzisiaj na terenie powiatu włodawskiego policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję edukacyjno-informacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Przedsięwzięcie to skierowane jest do użytkowników jednośladów, a jego nadrzędnymi celami przypominanie o prawidłowych zachowaniach na drodze oraz kształtowanie właściwych postaw poprzez dbanie o własne bezpieczeństwo.

Policjanci odwiedzali placówki oświatowe i przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się rowerem. Przede wszystkim uświadamiali dzieciom, że samodzielnie po drogach publicznych mogą poruszać się rowerem dopiero po zdaniu egzaminu na kartę rowerową. Do tego czasu wszelkie wyprawy rowerowe mogą odbywać tylko pod czujnym okiem swoich opiekunów. Policjanci zwracali też uwagę po których częściach drogi można poruszać się jednośladem oraz przypominali o zasadach bezpiecznej i kulturalnej jazdy.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze