SZUMINKA : Rowerzystka potrącona przez samochód wyjeżdżąjący z posesji

0
394

Ładna pogoda sprawiła, że na drogach pojawiło się więcej rowerzystów. Pamiętajmy, że są to reprezentanci specjalnej grupy – Niechronionych Uczestników Ruchu. Oznacza to, że w przypadku zderzenia z pojazdami są bardziej narażeni na urazy. W piątek w m. Szuminka na ścieżce rowerowej doszło do wypadku z udziałem rowerzystki, dlatego wciąż apelujemy o ostrożność i zwracanie większej uwagi na cyklistów, zwłaszcza, że często wśród nich znajdują się osoby starsze lub dzieci.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na jezdniach i ścieżkach rowerowych pojawiło się więcej cyklistów. Pamiętajmy, że należą oni do specjalnej grupy nazywanej – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Oznacza to, że w przypadku zderzenia z pojazdami są bardziej narażeni na urazy. Bowiem nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa.

Do wypadku z udziałem 60-letniej rowerzystki doszło w piątek wieczorem na ścieżce rowerowej przy drodze W816 w m. Szuminka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zderzenie rowerzystki z autem m-ki Seat Altea kierowanym przez 46-latkę z gm. Urszulin miało miejsce podczas wyjeżdzania samochodem z posesji. W wyniku zderzenia cyklistka doznała obrażeń ciała.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o zwracanie wiekszej uwagi na tzw. Niechronionych Uczestników Ruchu, tym bardziej, że często wśród nich znajdują się osoby starsze lub dzieci. Pamiętajmy, że są to najsłabiej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy podczas zderzenia z pojazdem odnoszą najpoważniejsze obrażenia ciała.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze