Włodawa dostanie dotację na solary

Urząd Marszałkowski w Lublinie pozytywnie rozpatrzył protest władz miejskich i przyznał Włodawie dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych. Realizacja inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku. Na razie jeszcze nie wiadomo, ile wyniesie wkład własny mieszkańców. Przed kilkoma dniami Urząd Marszałkowski w Lublinie podał oficjalne stanowisko w sprawie projektu miejskiego dotyczącego montażu kolektorów słonecznych. Wniosek uzyskał 100 punktów na 100 możliwych. Oznacza to, że zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ nasza konsekwencja się opłaciła. Naszym zdaniem, wniosek został błędnie oceniony pod względem formalnym. Złożyliśmy protest, który zarząd województwa lubelskiego zaakceptował i przyznał nam rację. Projekt otrzymał komplet punktów, więc mogę zapewnić wszystkich, którzy składali ankiety i podpisali wstępne umowy, że solary będą montowane już w przyszłym roku – mówi Krzysztof Małecki, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie.

Kolektory zamontowane zostaną na 398 posesjach prywatnych. Będą to urządzenia o różnej mocy, w zależności od zapotrzebowania na energię cieplna w danym budynku. Natomiast do wyliczenia tej energii brana będzie pod uwagę m.in. liczba mieszkańców.
Ostateczne koszty montażu urządzeń oraz wielkość wkładu własnego mieszkańców nie są jeszcze znane.

– Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy poznamy cenę pojedynczego solaru. Dzisiaj trudno jest mówić o kosztach, gdyż jest aż dziesięć różnych typów instalacji i nie wiem, który będzie montowany. Ważne też, czy urządzenie zostanie zamontowane na ścianie budynku, czy na ziemi. O szczegółach poinformujemy mieszkańców odrębnymi pismami – dodaje Małecki.
Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2018 – 2019.

ST

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x