Zaproszenie do udziału w projekcie „Siłą jest dialog”

Dzień dobry,
Fundacja Mediatio realizuje projekt „Siłą jest dialog” którego celem jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji w Polsce:

W ramach projektu pragniemy pokazać, że w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.

Dodatkowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog”:

adresaci: mieszkańcy /firmy / organizacje Państwa regionu
zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna
kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym
zakresie

W ramach projektu oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

1.Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania
informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
2.Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na
poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
3.Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby
skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji?

W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na www.mediatio.pl oraz do kontaktu korzystając z komunikacji telefonicznej pod numerem 721782222 oraz korespondencji e-mailowej: kancelaria@mediatio.pl.

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x