ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ŚWIĄT

0
252

Przed nami długi świąteczny okres, czas wypoczynku i spotkań z najbliższymi. Dla policjantów to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym i spędzającym święta mieszkańcom. Postarajmy się, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i i naszych bliskich.

Jak co roku policjanci w okresie świątecznym będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących. Funkcjonariusze bedą prowadzić wzmożone kontrole drogowe podczas których sprawdzą trzezwość, stan techniczny pojazdu czy sposób przewożenia pasażerów. Podczas prowadzonych działań na drogach, policjanci będą też stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia, będące głównymi przyczynami wypadków takie jak: nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę z nadmierną prędkością czy wykroczenia popełniane przez pieszych lub przez kierujących wobec pieszych. Policjanci zwracać będą także szczególną uwagę na zachowania pieszych zwłaszcza tych poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanym pod kątem posiadania elementów odblaskowych.

Oprócz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto też zadbać o właściwe zabezpieczenie naszych domów i mieszkań podczas świątecznych wyjazdów. Zostawiając nasze domy lub mieszkania puste, pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Podróżując środkami komunikacji publicznej pilnujmy naszych bagaży oraz najcenniejszych rzeczy, jakie przewozimy. W miejscach takich jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy taki zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu i zawsze starajmy się ją chować w wewnętrznych kieszeniach naszej odzieży.
Wybierając się jeszcze na ostatnie przedświąteczne zakupy uważajmy na nasze torby, portfele, kluczyki do aut i telefony komórkowe.

Niestety święta nie dla każdego oznaczają ciepły dom i suto zastawiony stół. Mroźne noce są bardzo niebezpieczne dla osób bezdomnych i nietrzeźwych, które zasnęły na ławce przy bloku lub na chodniku. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy na takie przypadki. Wystarczy zadzwonić pod numer 997 i przekazać informację. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!

Postarajmy się, aby te nadchodzące szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Pamiętajmy, że w dużej mierze będzie ono zależało od nas samych.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze