Wczoraj w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez włodawską Policję, która została ujęta w cykl spotkań pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Na debacie oprócz kwestii związanych z bezpieczeństwem została poruszona tematyka mediacji z racji obchodzonego Tygodnia Mediacji. W debacie oprócz Policji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych i placówek oświatowych.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez włodawską Policję, która została ujęta w cykl spotkań pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie miało charakter ewaluacyjny poprzednią debatę, której tematem była szeroko pojęta cyberprzestępczość. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych, innych służb mundurowych, instytucji państwowych i placówek oświatowych na codzień współpracujący z włodawską Policją.

Podczas debaty Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – podinsp. Tomasz Patra oraz pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP we Włodawie – kom. Andrzej Wołos zaprezentowali najważniejsze informacje dotyczące pracy jednostki. Spotkanie było też dobrą okazją do przedstawienia nowych narzędzi dostępnych dla społeczeństwa – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Wszystkim zebranym zaprezentowano także poszczególne rejony dzielnicowych oraz zmiany, które zostały wprowadzone w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zapoznano też wszystkich obecnych z działaniami profilaktycznymi Policji i przedstawiono najważniejsze dane dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na debacie zaproszonym gościom zostały też przybliżone infomacje z zakresu pionu kryminalnego ze szczególną uwagą na przestępstwa komputerowe oraz zjawisko cyberprzemocy. Na koniec zachęcano zebraną młodzież do wstąpienia w szeregi Policji zapraszając do uczestnictwa w „Dniach Otwartych” komendy oraz prezentując spot dotyczący służby w Policji.

Kolejnym prelegentem była mediator – Pani Krystyna Kończal, która przeprowadziła wykład na temat mediacji. Podczas prelekcji przybliżono wszystkim istotę mediacji, jej rolę i korzyści jakie mogą z niej czerpać zarówno młodzież jak i nauczyciele czy rodzice. Następnie Pani pedagog z Publicznego Gimnazjum Nr 1 we Włodawie wspólnie z młodzieżą opowiedzieli jak w praktyce wygląda proces mediacji zachecając tym samym pozostałe placówki do wdrożenia tego procesu.

Na zakończenie debaty każdy mógł się wypowiedzieć i podzielić swoimi spostrzeżeniami co do prezentowanych treści oraz kierować pytania do prelegentów i kierownictwa włodawskiej Policji.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze