Włodawscy policjanci realizują program profilaktyczno-edukacyjny pod nazwą „Odblaskowa Gmina”.

0
235

Włodawscy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego realizują program profilaktyczno -edukacyjny pod nazwą „Odblaskowa Gmina”. W ramach programu spotykają się z mieszkańcami poszczególnych gmin i prowadzą prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności pieszych i rowerzystów. W minionym tygodniu mundurowi spotkali się z mieszkańcami gm. Włodawa w Szkole Podstawowej w Żukowie, gdzie uświadamiali wszystkim zebranym jak duże znaczenie odgrywają elementy odblaskowe w bezpieczeństwie na drodze.

Włodawscy Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego realizują program profilaktyczno – edukacyjny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie noszący nazwę „Odblaskowa Gmina”. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach przedsięwzięcia policjanci spotykają się z mieszkańcami poszczególnych gmin i prowadzą prelekcje z zakresu ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjant włodawskiej drogówki spotkał się z mieszkańcami gminy Włodawa w Szkole Podstawowej w Żukowie, aby omówić zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zapadnięciu zmroku, poza terenem zabudowanym. Podczas spotkania policjant przypomniał także aktualne przepisy ruchu drogowego i zasady poruszania się po drogach.

Spotkanie zostało zorganizowane także z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” i pozwoliło na przypomnienie również tym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, czyli uczniom Szkoły Podstawowej w Żukowie zasad bezpieczeństwa i wpływie odblasków na widoczność pieszych.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze