WŁODAWA: PROFILAKTYCZNIE Z POLICJANTAMI

Bezpieczeństwo na drodze – to główny temat spotkań profilaktycznych, które prowadzą policjanci w placówkach oświatowych w całym powiecie. Mundurowi przypominają najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach pieszo, rowerem czy podczas podróży samochodem. Głównym celem spotkań jest propagowanie pozytywnych zachowań na drodze od najmłodszych lat oraz poprawa bezpieczeństwa.

Włodawscy i urszulińscy policjanci przez cały czas prowadzą działania w placówkach oświatowych powiatu, których głównym celem jest jest propagowanie pozytywnych zachowań na drodze od najmłodszych lat oraz poprawa bezpieczeństwa. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili między innymi Punkt Przedszkolny w Korolówce, Szkołę Podstawową w Woli Wereszczyńskiej, a także Zespół Szkół w Hańsku.

Na spotkaniach przypomniano podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiazujące pieszych. Dzieci mogły poćwiczyć jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz którą stroną należy iść poboczem. Pogadanki była też doskonałą okazją do uświadomienia i zaprezentowania dlaczego odblaski są tak istotne dla naszego bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy spotkań uważnie słuchali też zasad bezpiecznego rowerzysty oraz przewożenia dzieci w samochodzie. Na zajęciach dzieci miały również okazję obejrzeć wyposażenie policjanta i poznać ich przeznaczenie.

Miłym akcentem niektórych spotkań były przygotowane i zaprezentowane przez dzieci piosenki o bezpieczeństwie. Na zakończenie każdych zajęć zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które ma przypominać najmłodszym, aby zawsze przestrzegać rad policjanta.

E.T.

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x