WŁODAWA: DZIĘKI POLICJANTOM WIEDZĄ, JAK BEZPIECZNIE PORUSZAĆ SIĘ PO DROGACH

Ponad 400 dzieci i młodzieży z włodawskich placówek oświatowych uczestniczyło w tym tygodniu w spotkaniach z policjantami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Włodawscy mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach pieszo, rowerem czy podczas podróży samochodem. Szczególnie interesujące okazały się praktyczne zajęcia na miasteczku Ruchu Drogowego. Głównym celem spotkań jest propagowanie pozytywnych zachowań na drodze od najmłodszych lat oraz poprawa bezpieczeństwa.

W tym tygodniu włodawscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Przedszkole Miejskie Nr 2 we Włodawie, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Na spotkaniach przypomniano podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiązujące pieszych.

Dzieci mogły poćwiczyć jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz którą stroną należy iść poboczem. Szczególnie interesujące były tutaj praktyczne zajęcia na miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie dzieci nabywały umiejętności stosowania się do przepisów drogowych w różnych sytuacjach. Pogadanki była też doskonałą okazją do uświadomienia i zaprezentowania dlaczego odblaski są tak istotne dla naszego bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy spotkań uważnie słuchali też zasad bezpiecznego rowerzysty oraz przewożenia dzieci w samochodzie.

Na zakończenie wszystkich zajęć policjanci przypomnieli, aby poznane zasady bezpieczeństwa były przez najmłodszych stosowane na co dzień i życzyli im bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

E.T.

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x