SZKOLENIE DLA POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW WŁODAWSKIEJ KOMENDY W ZAKRESIE ZAPOBIEGANIA HIV I ZWALCZANIA AIDS

0
267

Nieodzowne jest aby policjanci posiadali gruntowną wiedzę na temat różnego rodzaju niebezpieczeństw zdrowotnych, które mogą ich spotkań podczas realizacji codziennych zadań służbowych. W związku z tym przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie przeprowadziły wczoraj szkolenie w tym zakresie. Spotkanie odbyło się w ramach „Krajowego Programu zapobiegania HIV i zwalczania AIDS na lata 2017-2021”.

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji we Włodawie policjanci i pracownicy cywilni uczestniczyli w szkoleniu, którego tematem było: „Zakażenia przenoszone drogą krwi – profilaktyka, postępowanie po ekspozycji”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji „Krajowego Programu zapobiegania HIV i zwalczania AIDS na lata 2017-2021″, a przeprowadziły je: młodszy asystent ds Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – p. Monika Kudytyn oraz specjalista pielęgniarstwa epidemiologicznego z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie – p. Wanda Sposób.

Prelekcja rozpoczeła się od zaprezentowania danych statystycznych dotyczących sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Następnie przedstawiono charakterystykę wirusa, drogi przenoszenia oraz jego objawy. Potem omówiono aspekty prawne zakażania HIV i AIDS oraz szczegółowo profilaktykę poekspozycyjną. Na spotkaniu poinformowano także o realizowanej kampanii edukacyjnej pn.”#mamczasrozmawiac” i rozdano wszystkim zebranym materiały edukacyjne w tym zakresie.

Niewątpliwie z uwagi na specyfikę zawodu policjanta i realizowane na co dzień zadania służbowe niezbędne jest, aby posiadali oni gruntowną wiedzę dotyczącą zapobiegania różnego rodzaju niebezpieczeństwa zdrowotnych, na które są narażeni podczas wykonywanych obowiązków.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze