Włodawscy policjanci przez cały czas spotykają się z uczniami, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem zajęcia były skierowane przede wszystkim do “niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Uczestnikom zajęć przypomniano obowiązujące przepisy oraz wyjaśniono znaczenie odblasków w bezpieczeństwie osób poruszających się drogami po zmroku.

Włodawscy policjanci przez cały czas spotykają się z uczniami placówek oświatowych powiatu, aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Na zajęciach mundurowi przypominają przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te dotyczące pieszych i rowerzystów – czyli “niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Stróże prawa podkreślają także znaczenie elementów odblaskowych i ich wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się drogami po zmroku.

Ostatnio policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Zaświatyczach oraz Starym Brusie, gdzie prezentowali najmłodszym zagadnienia z zakresu ruchu drogowego. Na spotkaniach nie zabrakło praktycznych ćwiczeń z przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się odpowiednią stroną drogi.

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy włodawską Policją a WORD w Chełmie uczestnikom spotkań przekazywano elementy odblaskowe oraz tablice edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze