Policjanci pomogli starszej kobiecie bezpiecznie dotrzeć do domu

0
256

Zimą policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i reagują w każdym przypadku kiedy ludzkie życie lub zdrowie może być zagrożone. Przykładem takiego zachowania jest pomoc włodawskich funkcjonariuszy starszej kobiecie, którą zauważyli dzisiejszej nocy na jednej z ulic miasta. Policjanci nie pozostali obojętni widząc 75-latkę, która miała wyraźne trudności z chodzeniem i zawieźli ją do domu.
W okresie jesienno – zimowym kiedy temperatury na zewnątrz są coraz niższe policjanci podczas patrolu zwracają szczególną uwagę na osoby starsze lub nietrzeźwe, które są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu.

Dzisiaj w nocy policjanci włodawskiej „patrolówki” sierż. szt. Artur Zalewski oraz st. sierż. Marcin Pomiankiewicz zauważyli ok. godz. 1:00 starszą kobietę, która szła na jednej z ulic we Włodawie. Kobieta miała wyraźne trudności z chodzeniem, poruszała się za pomocą kuli. Policjanci nie mogli pozostać obojętni na ten widok i zawieźli kobietę do miejsca zamieszkania, a następnie 75-latkę przekazali pod opiekę córce.

Zwracamy się po raz kolejny z apelem, aby reagować widząc osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy służby o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie.

E.T.

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze