Łęczna: Dołącz do Onko-Mikołaja (wideo)

To akcja charytatywna ponad powiatami. Na dwa domy kultury i pod patronatem dwóch burmistrzów: Łęcznej i Włodawy. Łączymy siły, by sprawić odrobinę radości małym wojownikom, walczącym z chorobą. Onko-Mikołaj rozpoczął zbiórkę prezentów dla dzieci z oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

– Zbieramy rzeczy, nie pieniądze, prosimy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w naszej akcji o zabawki edukacyjne, materiały plastyczne, kartony, kredki, flamastry, słodycze, kolorowe piżamki i inne mikołajkowe upominki – wylicza Aleksandra Murat-Bochen, kierownik Centrum Kultury w Łęcznej i organizatorka Onko-Mikołaja.

Dubeltowo, na dwa powiaty  

To akcja na dwa powiaty, łęczyński i włodawski. Swoje siły połączyły Centrum Kultury w Łęcznej, Włodawski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Amazonki z Łęcznej. Patronat honorowy objęli burmistrzowie obu sąsiedzkich miast.

Partnerami akcji są Fundacja Dwa Ognie z Lublina, Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Włodawy, Przedszkola Publiczne w Łęcznej, Szkoły Podstawowe nr 2 i 4 w Łęcznej oraz Szkoły Podstawowe w Zofiówce i Stasinie.

Zbiórka prezentów mikołajkowych trwa od 8 listopada do 5 grudnia.

Onko-Mikołaj filmowo i finałowo   

W niedzielę, 5 grudnia, o godz. 12.30, o ile obostrzenia pozwolą, odbędzie się uroczyste podsumowanie akcji na placu Kościuszki 5 przed Urzędem Miejskim w Łęcznej. W programie gry i zabawy podwórkowe z Lubelską Fundacją Dwa Ognie, tańce, śpiewy, wspólne ubieranie choinki, wizyta Świętego Mikołaja i wspólne palenie zimnych ogni. Tego dnia będzie jeszcze trwała zbiórka darów, podziękujemy wszystkim darczyńcom i zaangażowanym za pomoc i wsparcie. W Mikołaja, 6 grudnia, zebrane prezenty dostarczymy do szpitala, gdzie personel oddziału zabierze je i wręczy dzieciom.

Centrum Kultury w Łęcznej, które już przyzwyczaiło nas do filmowych relacji i zapowiedzi, i tym razem przygotowało klip z zaproszeniem mieszkańców do włączenia się w zbiórkę i dorzucenie darów do worka Onko-Mikołaja.

Będzie też filmik z życzeniami dla małych wojowników, który zostanie wyświetlony na oddziale przed wręczeniem prezentów. To teledysk, na którym ekipa Centrum Kultury zapewni dzieci słowami Marka Grechuty, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

Pratnerzy:

W tych placówkach znajdziecie Państwo pojemniki, do których możecie wrzucić podarunki.

Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie
Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie
Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie
Przedszkole Miejskie Nr 2 we Włodawie
Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie
Niepubliczne Przedszkole MAŁA AKADEMIA we Włodawie
Urząd Poczty Polskiej przy ul. 11 Listopada we Włodawie

Przedszkola Publiczne nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4 w Łęcznej
Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 4 w Łęcznej
Szkoła Podstawowa w Januszówce
Szkoła Podstawowa w Stasinie
Szkoła Podstawowa w Zofiówce
Szkoła Podstawowa w Strzeszkowicach Dużych
Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
Szkoły Podstawowe nr 10 i nr 22 w Lublinie
koło gospodyń wiejskich “chmielove” w lublinie
koło gospodyń wiejskich w maryniowe
agnieszka sochaj-kopeć – rehabilitacja w cycowie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej

 

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x