Konsultacje projektu skateparku oraz modułowego toru rowerowego typu „Pump track”

Szanowni Mieszkańcy!
Chcąc uatrakcyjnić możliwość aktywnego spędzania czasu wśród młodzieży i dzieci podjąłem działania zmierzające do budowy skateparku oraz modułowego toru rowerowego typu „Pump track” na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie. Aktualnie jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji technicznej. Ponieważ zależy mi, aby swoją opinię na temat tego obiektu mogli wyrazić przede wszystkim Ci, którzy będą z niego korzystać, przedstawiam poniżej 2 koncepcje projektu skateparku wraz z wykazem urządzeń, które będą się na nim znajdowały.

Obie koncepcje zakładają budowę obiektów w technologii betonowej monolitycznej, w której płyta elementów wtapiana jest w nawierzchnię, a drobne elementy, poręcze czy ławki, przykręcane są do betonu, co pozwala uzyskać jednolity kształt, trwałość i zapewnić bezpieczeństwo. W ramach inwestycji planowane są również elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, regulamin korzystania z obiektu wraz z oświetleniem i monitoringiem. Koncepcje różnią się między sobą urządzeniami. Powierzchnie obu obiektów są podobne i wynoszą około 340 m2 Szacowany koszt budowy skateparku betonowego o takiej powierzchni to około 850 000,00 zł brutto. Budowa skateparku zaplanowana jest w 2022 roku.

W przyszłości chcemy również uzupełnić skate park o tzw. Pumptrack czyli tor rowerowy. Modułowy pumptrack czyli „rowerowe place zabaw” są to obiekty o specjalnie ukształtowanej nawierzchni kompozytowej z wyprofilowanymi zakrętami które służą do jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach i deskorolce. Tory mają różny kształt, formę i długość. Planujemy dwa takie obiekty: jeden większy oraz wydzielony mini pumptruck dla najmłodszych dzieci.

Państwa opinie pozwolą na wybór najlepszego wariantu projektowego, które miasto Włodawa wykona w 2022 r. Uproszczony opis zawierający wygląd skateparku, rodzaj oraz rozmieszczenie elementów znajdują się w linkach poniżej:

Koncepcja nr 1

Koncepcja nr 2

Przykładowy pumptrack

Każdego, kto chciałby zgłosić swoje uwagi i opinie, zachęcam do wypełnienia załączonego krótkiego formularza.

Na Państwa uwagi czekamy do niedzieli, 26 września do godz. 00:00

Po zakończeniu etapu konsultacji proponowanych wariantów zorganizujemy spotkanie z projektantami pozwalające określić finalną koncepcję skate parku we Włodawie.

Zachęcam do wzięcia udziału w merytorycznych konsultacjach.

Wiesław Muszyński – Burmistrz Miasta Włodawa

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x