Strona głównaMiastoKonsultacje projektu skateparku oraz modułowego toru rowerowego typu „Pump track”

Konsultacje projektu skateparku oraz modułowego toru rowerowego typu „Pump track”

Szanowni Mieszkańcy!
Chcąc uatrakcyjnić możliwość aktywnego spędzania czasu wśród młodzieży i dzieci podjąłem działania zmierzające do budowy skateparku oraz modułowego toru rowerowego typu „Pump track” na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie. Aktualnie jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji technicznej. Ponieważ zależy mi, aby swoją opinię na temat tego obiektu mogli wyrazić przede wszystkim Ci, którzy będą z niego korzystać, przedstawiam poniżej 2 koncepcje projektu skateparku wraz z wykazem urządzeń, które będą się na nim znajdowały.

Obie koncepcje zakładają budowę obiektów w technologii betonowej monolitycznej, w której płyta elementów wtapiana jest w nawierzchnię, a drobne elementy, poręcze czy ławki, przykręcane są do betonu, co pozwala uzyskać jednolity kształt, trwałość i zapewnić bezpieczeństwo. W ramach inwestycji planowane są również elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, regulamin korzystania z obiektu wraz z oświetleniem i monitoringiem. Koncepcje różnią się między sobą urządzeniami. Powierzchnie obu obiektów są podobne i wynoszą około 340 m2 Szacowany koszt budowy skateparku betonowego o takiej powierzchni to około 850 000,00 zł brutto. Budowa skateparku zaplanowana jest w 2022 roku.

W przyszłości chcemy również uzupełnić skate park o tzw. Pumptrack czyli tor rowerowy. Modułowy pumptrack czyli „rowerowe place zabaw” są to obiekty o specjalnie ukształtowanej nawierzchni kompozytowej z wyprofilowanymi zakrętami które służą do jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach i deskorolce. Tory mają różny kształt, formę i długość. Planujemy dwa takie obiekty: jeden większy oraz wydzielony mini pumptruck dla najmłodszych dzieci.

Państwa opinie pozwolą na wybór najlepszego wariantu projektowego, które miasto Włodawa wykona w 2022 r. Uproszczony opis zawierający wygląd skateparku, rodzaj oraz rozmieszczenie elementów znajdują się w linkach poniżej:

Koncepcja nr 1

Koncepcja nr 2

Przykładowy pumptrack

Każdego, kto chciałby zgłosić swoje uwagi i opinie, zachęcam do wypełnienia załączonego krótkiego formularza.

Na Państwa uwagi czekamy do niedzieli, 26 września do godz. 00:00

Po zakończeniu etapu konsultacji proponowanych wariantów zorganizujemy spotkanie z projektantami pozwalające określić finalną koncepcję skate parku we Włodawie.

Zachęcam do wzięcia udziału w merytorycznych konsultacjach.

Wiesław Muszyński – Burmistrz Miasta Włodawa

0 0 głosów
Oceń
RELATED ARTICLES
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Most Popular

Najnowsze komentarze

    0
    proszę skomentuj.x