GIS wycofuje ze sprzedaży smoczki dla niemowląt. Mogą zawierać substancje rakotwórcze!

0
316

Główny Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie zgodnie z którym smoczki kauczukowe firmy Canpol o numerze katalogowym 23/103 i numerze serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) są wycofywane z obrotu. Powodem jest pięciokrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu substancji odpowiedzialnych za powstawanie Nitrozoamin, które są substancją rakotwórczą. Nie należy używać produktu wskazanego w ostrzeżeniu. Produkt należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Produkt – Smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037)

Producent – wyprodukowano dla Canpol Sp. z o.o. SKA

Powód ostrzeżenia – Przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych. Wykryty poziom migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin (0.4935 mg/kg) przekracza poziom dozwolony (0,1 mg/kg).

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Zgodnie z oświadczeniem producent wdrożył procedurę natychmiastowego wycofania wyrobu z rynku, jednak dotychczasowe działania weryfikacyjne organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie potwierdzają, że wszyscy odbiorcy produktu w Polsce zostali poinformowani.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy używać produktu wskazanego w ostrzeżeniu. Produkt należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

GIS

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze