GIS wycofał z obrotu ciastka dla dzieci Belkorn Biskids 6+. Wykryto substancje o potencjalnym działaniu rakotwórczym.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży jednej serii ciastek Belkorn Biskids 6+. Głównym powodem takiej decyzji jest wykryty wysoki poziom akryloamidu, substancji o potencjalnym działaniu rakotwórczym.

DANE SZCZEGÓŁOWE PRODUKTU :

  • „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugars, 150 g
  • Kraj pochodzenia – Belgia
  • Producent – CRV Corthouts NV
  • Oznaczenie partii produkcyjnej: partia numer 171401, data minimalnej trwałości 03/04/2018

Wysoki poziom akryloamidu, substancji potencjalnie genotoksycznej i kancerogennej. Badanie laboratoryjne potwierdzające wysoki poziom akryloamidu zostało wykonane w Holandii

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Producent wystosował ostrzeżenie publiczne skierowane do konsumentów, zamieszczone na stronie internetowej władz Belgii. Odbiorca w Polsce został powiadomiony przez firmę: CRV Corthouts NV o konieczności wycofania ww. produktu z obrotu handlowego, jednak do tego czasu cała kwestionowana partia została sprzedana kolejnym odbiorcom. Ustalono, że polska firma powiadomiła wszystkich kontrahentów o konieczności wycofania kwestionowanej partii z obrotu handlowego.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Wskazana powyżej partia produktu pn. „Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinna być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

GIS

0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x