Bezpłatny internet WIFI4EU we Włodawie

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publicznych w ramach inicjatywy WiFi4EU we Włodawie.

Gmina Miejska Włodawa zrealizowała projekt unijny WiFi4EU wykorzystując bon finansowy w wysokości 15 000 EUR przyznawany za pośrednictwem inicjatywy Komisji Europejskiej. Unia Europejska wspiera instalację hotspotów Wi-Fi w ośrodkach życia publicznego, korzystając z usług przedsiębiorstw instalujących Wi-Fi. Wykonawcą projektu była firma EFEKT SERWIS – Wojciech Szlechta, zrealizowano 11 punktów dostępowych Hotspot na terenie miasta.

Co to jest WiFi4EU?

WiFi4EU to inicjatywa wdrażana przez Komisję Europejską. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie na szczeblu lokalnym – na poziomie gmin – publicznego dostępu do bezprzewodowego internetu. W ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego Komisja pod przewodnictwem Jeana-Claude’a Junckera postawiła sobie za cel poprawę jakości sieci łączności internetowej w całej Europie. Inicjatywa WiFi4EU pomoże osiągnąć ten cel. Program WiFi4EU ma umożliwić stworzenie ogólnoeuropejskiej sieci publicznych hotspotów zapewniających Europejczykom dostęp do internetu w gminach w całej Unii Europejskiej.

Jak się połączyć ?

Połączenie z siecią WiFi4EU jest bardzo proste. Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”. Nazwa ta będzie wszędzie taka sama, dzięki czemu będzie można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie. Przy pierwszym połączeniu do bezpłatnej sieci Wi-Fi użytkownik zostanie przekierowany na stronę bezpiecznego logowania (portal autoryzacji). Będzie mógł zalogować się za pomocą prostego kliknięcia umożliwiającego połączenie. Po połączeniu z siecią Wi-Fi będzie można swobodnie korzystać z internetu!

GDZIE?

 

Lp.Nazwa lokalizacjiLiczba hotspotówTyp hotspotu
1Urząd Miejski we Włodawie – parter1wewnętrzny
2Urząd Miejski we Włodawie – I piętro1wewnętrzny
3Włodawski Dom Kultury – skwer/ogóredek1zewnętrzny
4Czworobok – strona północna1zewnętrzny
5Czworobok – strona południowa1zewnętrzny
6Dom Pokahalny – deptak przy muzeum1zewnętrzny
7Miejska Biblioteka Publiczna1wewnętrzny
8Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – kompleks sportowy/plac zabaw MPI1zewnętrzny
9Park Miejski1zewnętrzny
10Park Miejski1zewnętrzny
11Park Kasztanowy przy Cerkwi1zewnętrzny
0 0 głosów
Oceń

Latest articles

Related articles

spot_img
0
proszę skomentuj.x