Włodawscy policjanci jak co roku będą czuwali nad bezpieczeństwem podczas nadchodzącego weekendu oraz zbliżających się świąt. Jest to czas, gdy częściej dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji, a także kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów. W rejonie cmentarzy pojawią się zarówno policjanci prewencji, ruchu drogowego, jak również nieumundurowani policjanci pionu kryminalnego, którzy będą nam służyć pomocą.

Obecność służb nie zwalnia nas jednak z obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Złodzieje korzystając z naszej nieuwagi zabierają torebki, portfele, telefony komórkowe i inne wartościowe przedmioty. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie dajmy się okraść!

Nadchodzące dni są czasem, gdy wielu z nas udaje się na groby swoich bliskich, by uporządkować miejsca ich spoczynku,zapalić świeczkę lub posiedzieć w zadumie. Niejednokrotnie przemierzamy duże ilości kilometrów, by móc choć chwilę spędzić przy grobach bliskich. Zmęczenie, duża liczba zaplanowanych czynności, pośpiech i rozkojarzenie powodują, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jest to też czas, gdy częściej dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, a także włamań do mieszkań i domów. Podczas tych dni oprócz aktywności złodziei należy również uważać na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Należy pamiętać, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Jak co roku włodawscy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie. Wokół cmentarzy pojawią się zarówno policjanci prewencji, ruchu drogowego jak również nieumundurowani policjanci pionu kryminalnego. Obecność służb nie zwalnia nas jednak z obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa pamiętajmy o tym, by:

  • wyjeżdżając z domu dokładnie zabezpieczyć mieszkania. Należy poprosić sąsiadów o
  • doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności,
  • zamykać swoje pojazdy i nie zostawiać w ich wnętrzu widocznych wartościowych przedmiotów,
  • nie zabierać ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych
  • wartościowych przedmiotów a posiadane dokumenty i inne przedmioty dokładnie chować do toreb czy saszetek,
  • torby, plecaki dokładnie zamykać i trzymać blisko siebie, a portfel schowany w wewnętrznej kieszeni przodu odzieży.
  • płacąc za zakupy, nie pokazujmy osobom postronnym, ile pieniędzy mamy przy sobie, chrońmy karty bankomatowe przed utratą oraz nigdy nie zapisujmy na karcie lub w innym miejscu nr PIN.
  • porządkując groby zwracajmy uwagę na pozostawione torebki lub saszetki z pieniędzmi i dokumentami a także na podejrzanie zachowujące się osoby – w przypadku jakichkolwiek zagrożeń alarmujmy Policję.

W sytuacji, gdy padniemy ofiarą przestępstwa, informujmy o tym natychmiast Policję pod nr 997 lub 112. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

B.Sz

0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze